Az első advent

2015. december 06., címkék: joó sándor, advent 2015

„Amint így elnéztem ezt a hosszú névsort, felmelegedik bennem a bizalom a szavát megtartó Úr iránt! Mert nézzétek, miről is van itt szó? Arról, hogy Isten valóra váltja, amit ígért, pontosan beteljesít mindent, amit előre megmondott" – Joó Sándor adventi áhítata.

Tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség

2014. október 22., címkék: 1956-os forradalom, joó sándor

"Ha igaz szívvel teszem ezt a hitvallást és vállalom ezt a programot, ami ebben az imavégben van, akkor az nagyon is szoros kapcsolatban van annak a földi országnak a sorsával, amiben élünk!" - Joó Sándor 1956. november 11-i igehirdetése.

Áldozócsütörtök

2014. május 28., címkék: joó sándor, áldozócsütörtök

Jézus a mennybemenetelkor nem valami elérhetetlen távolságba távozott a földről, hanem csak olyan állapotba ment át, ahol nem látható – Joó Sándor áldozócsütörtöki Igehirdetése 1939-ből.

Embermentőket ismertek el

2013. augusztus 05., címkék: bodoky richárd, joó sándor, zsidómentő, elismerés

A II. világháború, a vészkorszak idején zsidók életét megmentő tizenegy embert ismertek el „Helytállásért" oklevéllel a humánum napján, augusztus 4-én a budapesti, Páva utcai Holokauszt Emlékközpontban. Az elismertek között volt Dr. Bodoky Richard, a Bethesda egykori igazgatója és Joó Sándor református lelkész is.

Ajándékozó karácsony - Joó Sándor igehirdetése 1950-ből

2010. december 14., címkék: karácsony, advent, joó sándor, igehirdetés

Az adventi, karácsonyi igehirdetések sorában most egy 1950-ben elmondott prédikációt közlünk az éppen száz éve született Joó Sándortól (1910-1970), aki közel harminc évig volt a Budapest-Pasaréti gyülekezet lelkipásztora.

Isten meggyújtott lámpása – Száz éve született Joó Sándor

2010. február 17., címkék: reformátusok lapja, joó sándor, Háttér

Amikor annyi sötétség van körülöttünk s bennünk, olyan jó olvasni Isten meggyújtott lámpásairól (Mt 8,16), köztük Joó Sándorról, aki egy évszázada – 1910-ben – született Kecskeméten, jómódú, tekintélyes református családban. Szülei eredetileg jogászi pályára szánták, de ő, akire erősen hatott szülővárosa pezsgő egyházi élete, kitartott a lelkészi hivatás mellett, így az otthoni gimnáziumban szerzett jeles érettségi után elvégezte a Budapesti Református Teológiai Akadémiát. Az ottani kegyességi és teológiai irányzatoktól sokat tanult, de egyedül Krisztusnak kötelezte el magát a magyar református egyház szolgálatában. Hallgassa meg honlapunkon Joó Sándor egyik 1967-es igehirdetésének felvételét!